logo.png

PROFESIONÁLNÍ PŘEPIS ON-LINE

pes.png 169,94 KB

 

Inovace služby telefonního hovoru s textovým záznamem nejen pro osoby se sluchovým postižením

Již po patnácté oslavíme letos Mezinárodní den sluchu, který připadá každoročně na 3. březen a jako každý rok se koná pod záštitou Světové zdravotní organizace. Ústředním tématem letošního ročníku bude „Péče o sluch pro KAŽDÉHO“.  K tomuto výročí přichází sociální podnik Transkript online s další významnou inovací v komunikaci osob se sluchovým postižením.

infolinky se simultánním přepisemNa konci minulého týdne byl spuštěn nový vládní web, který má za úkol informovat občany o aktuálních nařízeních týkajících se onemocnění COVID-19. Součástí tohoto webu je rovněž sekce zaměřená na osoby se sluchovým postižením. V této sekci naleznete infolinky, u kterých můžete využít doslovný online přepis řeči operátora.
https://covid.gov.cz/situace/osoby-se-zdravotnim-postizenim/telefonni-linky-pro-sluchove-postizene

Na rozšiřování seznamu takto zpřístupněných infolinek i nadále pracujeme a budeme rádi i za vaše podněty, kde byste tuto službu uvítali. Tým Transkript Online.

Na vybraných pobočkách Air Bank je možné nově komunikovat s pracovníky banky za pomoci online tlumočení z/do znakového jazyka a online přepisu mluvené řeči. Služby jsou konkrétně dostupné  na  v pražských pobočkách v Evropské, v OC Letňany, v Atriu Flora nebo v Brně na pobočce v Joštově ulici a v obchodním centru Campus Square.

Úřad městské části Praha 6 spustil online služby komunikační přístupnosti pro občany se sluchovým handicapem. Pomocí simultánního přepisu řeči nebo tlumočení mezi češtinou a českým znakovým jazykem mohou s pracovníky úřadu bezbariérově komunikovat lidé s postižením či poruchou sluchu. Tyto služby je možné využít na recepci u vstupu do budovy úřadu, na odboru sociálních věcí a odboru služeb. Také je možné spojit se s úřadem telefonicky z pohodlí vašeho domova a využít službu online simultánního přepisu řeči úředníka.


Transript online. s.r.o., nabízí zaměstnání na pozici komunitní manažer. 

Sociální podnik Transkript online s.r.o. se sídlem v Praze a s celorepublikovou působností hledá do svého týmu kolegu na pozici komunitního manažera, který má postižení sluchu.

Naše společnost poskytuje online služby komunikační přístupnosti pro osoby se sluchovým handicapem (simultánní přepis mluvené řeči, tlumočení mezi češtinou a českým znakovým jazykem) a služby přepisu audiozáznamů mluveného slova do textové podoby.

 

Náplní práce komunitního manažera bude:

Transkript online s. r. o., Dlouhá 37, 110 00 Praha 1, Mapa Facebook, Youtube, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.